osobné projekty

Sú obdobia keď mám roboty vyše hlavy. Teda tej pre rôznych zákazníkov. Od mladomanželov, ktorým dokončujem poslednú fotku zachytenú na popolnočnej divokej zábave až po nadnárodné spoločnosti, ktoré chcú do videa z eventu doplniť aspoň jednu vetu ich generálneho riaditeľa, aj keď dobre vedia, že príhovor mu teda vôbec nevyšiel.

Potom sú obdobia, keď mám roboty vyše dvoch mojich hláv. Ale to je iný druh roboty. Je to práca, za ktorú nedostanem nič zaplatené. Sú to zákazky, ktoré ani nikto alebo teda málokto vôbec niekedy uvidí (pozn.: aj keď ani tie firemné videá netrhajú internetové štatistiky). Sú to moje osobné projekty.

Prečo ich vôbec robím?

Každí z nich pre niečo iné a všetky preto isté.

.


.

Momentálne sú to hlavne:

osobný blog
(je to taký denník alebo skôr občasník predovšetkým s fotkami z môjho osobného života, ale aj určitým množstvom textu)

weddindustry podcast
(projekt, v ktorom robím rozhovory so svadobnými profesionálmi)

obecný instagram
(projekt zameraný na nový spôsob komunikácie medzi obcou, jej obyvateľmi a návštevníkmi)

sfif
(stretnutia fotografov a freelancerov)

workoholici
(pracovný názov projektu, v ktorom by som chcel robiť rozhovory s úspešnými ľuďmi z môjho okolia)

Shape & shapes
(instagramový projekt zameraný na architektúru, tvary a iné kompozície mesta)

.


.

Moje ďalšie kváziprojekty:

Okrem spomínaných projektov za určitú formu osobných projektov možno považovať aj moje sociálne siete, nakoľko sa snažím k tejto problematike pristupovať systematicky, pričom sa snažím jednotlivými príspevkami tvoriť kvalitný obsah. Z veľkej časti tieto siete využívam na marketing, a kedže som v tejto oblasti ešte stále menej ako vzdelaný, je to pre mňa priestor na skúšanie si rôznych marketingových stratégií a postupov.

Mimo iného som pomerne veľký fanúšik rôznych technológií, kde patria samozrejme aj sociálne siete.  Prvou bol Pokec. Druhou facebook. Z prvej ma po roku nečinnosti surovo vykopli a prišiel som tak o množstvo životne dôležitých “miestností”. Druhú stále využívam, ale niekedy si želám, aby ma z nej tiež vykopli, aspoň na chvíľu a netrávil som tam tak veľa času.

.

Každopádne tu sú moje najpoužívanejšie siete:

facebooková stránka Kudivani photography
(v dnešnej dobe považujú mnohí facebookové stránky s menom, priezviskom a za tým photography za spodinu fotografickej tvorby, ešteže tam mám len priezvisko, tak tým pádom do tejto kolónky nezapadám, či?)

instagram Kudivani photography
(pred časom som svoj instagram pretransformoval z formy osobného účtu na čisto reklamný nástroj, aj preto momentálne uvažujem o vytvorení ďalšieho instagramového účtu s prevažne osobnými fotografiami a zároveň backstage zábermi)

a môj youtube kanál
(youtube videá v poslednej dobe dobe vystrelili z reklamného hľadiska do astronomických výšok, hlavne vďaka popularizácii tzv. vlogov,
skoro polovicu mojich platených zákazok tvorí práve videotvorba a zopár videí som natočil a zostrihal, len tak pre seba a len tak pre radosť, ale vloger zo mňa ešte dlho nebude, ak vôbec niekedy
(nemám na to nos – doslova)