Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Vitajte pri mojom prvom blogu pre fotografov, ale aj všetkých ostatných. Pre Vás čo pracujete s videom, grafikou, webmi, marketingom, ste blogermi, influencermi, zaujíma Vás ako vylepšiť svoj pracovný workflow, ale aj všetkých, ktorí sa venujute grafickým činnostiam len ako hobby, či potrebujete efektívne upraviť všetky tie fotografie a videá z dovoleniek, prípadne pre tých, ktorých len zaujíma zákulisie práce fotografa. Vitajte ešte raz. Včetci.

Zastávam názor, že vždy je kam sa zlepšovať. A preto píšem aj tento blog. Dlho som v hlave nosil myšlienku spísať moje fotografické postupy, triky, zlepšováky a iné postrehy z fotenia. Či už ako inšpiráciu a pomoc pre ostatných, ale aj ako prostriedok na rozprúdenie diskusie, vďaka ktorej sa budeme môcť všetci posunúť vpred.

Na úvod by som ešte rád dodal, že moje tipy, triky a rady alebo lepšie povedané môj spôsob práce vôbec nemusí byť zaručene najlepší ako konkrétnu vec robiť. Sám sa stále cítim, že by som potreboval poradiť hádam so všetkým čo robím a nie, že by som mal naokolo rozdávať rozumy. No možno sa práve vďaka tomu dozviem, že niektorú z mojich zaužívaných vecí robím zle a ja sa budem tiež môcť posunúť vpred. Aj preto sa neváhajte zapojiť do diskusie, v komentároch priamo pod článkami (alebo v komentároch na facebooku), či už len jednoduchým súhlasom, ak sa Vám myšlienka v článku bude páčiť alebo aj Vaším nápadom, radou, keď budete mať na konkrétny problém iný názor. Takto sa budeme môcť spoločne zlepšovať v tom čo robíme.

V tomto prvom blogu by som Vám rád predstavil témy, o ktorých časom napíšem jednotlivé blogy.

Témy článkov.

/ ako upravujem fotky (lightroom, photoshop) / ako spravujem fotografie / ako zálohujem dáta / ako sa pripravujem na fotenie / marketingový svet (web, facebook, instagram) / ako pracujem s párom počas fotenia / ovládanie fotoaparátu / práca so svetlom / kompozícia / odovzdávanie výslednej práce / fotenie architektúry a interiérov / fotenie s bleskom / eventové video / akú techniku používam / a mnohé ďalšie, o ktorých zatiaľ ani neviem …

Ak Vás ale napadla nejaká ďalšia téma, o ktorej by som mohol napísať alebo by Vás zaujímal môj názor na ňu, napíšte ju prosím do komentárov pod článkom. Ak to bude niečo na čo budem vedieť zmysluplne odpovedať veľmi rád, tak aj urobím.

Rovnako ak máte nejakú otázku na mňa, na moju prácu alebo celkovo o živote*, tak som tu pre Vás.
(*aj keď s tým Vám asi veľmi nebudem vedieť pomôcť, ale môžem sa pokúsiť )

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že ste si z tohto môjho krátkeho postrehu niečo odniesli.

A ak Vás môj blog zaujal budem veľmi rád ak sa prihlásite na odber Newsletteru – Najnovších článkov, cez ktorý Vám raz čas pošlem odkaz na nový článok alebo ma môžete sledovať na sociálnych sieťach, kde budem zdieľať všetky nové články o fotení, ale aj ďalšie s poslednými nafotenými projektami. Sledovať ma môžte cez môj osobný profil na facebooku, na mojom instagrame alebo sa pridajte do mojej facebookovej skupiny pre fotografov, ktorá by mala fungovať aj ako diskusné fórum.

Teším sa na naše stretnutia!

Rovnako budem mega rád za akýkoľvek feedback ohľadom tohto článku. Tak neváhajte využiť časť ‘Pridaj Komentár’ úplne dole pod článkom a podeľte sa o Váš názor, postrehy a vlastné skúsenosti. Len tak sa všetci budeme môcť posunúť v našej práci ďalej. Vopred ďakujem. 

beach&delta-w-1111

pár slov

o mne:

Volám sa Pavel Kudiváni a už tri roky sa živím výhradne fotografovaním a tvorením krátkych videí. Nevýhradne sa týmto činnostiam venujem bezmála už desať rokov. Fotím predovšetkým svadby, portréty a architektúru a v mojej videotvorbe sa zameriavam na tvorbu krátkych štýlových eventových videí. Moje poznatky, skúsenosti a roky učenia sa som sa rozhodol posunúť ďalej, tak aby sa nadšenci ako ja mohli ľahko dostať k informáciám, ktoré ich posunú za ich cieľom.

Teším sa, že Vám tu môžem predstaviť môj blog pre fotografov, ale aj všetkých ostatných.

Archives

Categories

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

PODOBNÉ

články:

PODOBNÉ

články:

Leave a Reply