Tento krátky článok bude o našom byte a tom ako si v ňom bývame. A bude v ňom aj kopec fotiek, takže bude čo pozerať. Ešte predtým ako sa k tomu ale dostaneme, dovoľte aby som Vás zobral trochu do minulosti a v pár vetách opísal okolnosti, proces a iné zaujímavosti ohľadom kúpy tohto nášho bytu.
Tento krátky článok bude o našom byte a tom ako si v ňom bývame.
A bude v ňom aj zopár fotiek, takže bude čo pozerať. Ešte predtým ako sa
k tomu ale dostaneme, dovoľte aby som Vás zobral trochu do minulosti a v pár
vetách opísal okolnosti, proces a iné zaujímavosti ohľadom kúpy tohto nášho bytu.

Kde?

Ako ste už možno postrehli posledných niekoľko mesiacov bývame v Trnave. Neustále ale dostávame otázku prečo sme sa rozhodli bývať práve tu. Na to zodpoviem snáď v ďalšej kapitole.

Prečo?

Boli na to viaceré dôvody.  Ten najpodstatnejší bol zrejme finančný. Vyše roka pred tým ako sme našli náš trnavský byt sme hľadali na všetkých možných realitných portáloch rôzne byty v rôznych lokalitách, predovšetkým, ale v Bratislave, kde sme dovtedy už skoro osem rokov bývali. Aby som to upresnil tento rešerš robila predovšetkým Lucka a keď po podpise konečných zmlúv v banke hovorila ako je rada, že skončil konečne tento rok hľadania, tak som sa len začudovane pozrel a povedal, že: Rok? Ja som sa tomu venoval maximálne mesiac. Ale aby som sa vrátil k jadru veci, keďže sme si spravili celkom podrobný prehľad bytov, tak by sme povedali, že byty v Bratislave sú v podstate dva krát také drahé ako v Trnave.

Bolo to ale podmienené aj tým, že vďaka našim prácam sme nemuseli bývať v nejakom konkrétnom meste. Zároveň bolo ale kvôli mojej fotografickej činnosti dobré, aby som bol stále v blízkosti Bratislavy a vedel tam odbehnúť prakticky kedykoľvek.

Ďalším určujúcim parametrom bolo to, že sme chceli bývať v meste. Chceli sme vedieť ísť pešo na nákup, pešo do kina, pešo na kávu, ale aj vybaviť úradné záležitosti. Preto sme hneď vylúčili satelity, teda dediny v okolí Bratislavy. A to nehovorím ani o tej dopravnej situácii.

Stále máme ale Bratislavu radi a do budúcna nevylučujeme, že sa tam bývať nevrátime.

Ako?

Na hypotéku. Juchú! Síce sme sa zadĺžili na 30 rokov, ale bývať niekde človek musí. V prípade podnájmu by sme dokonca mesačne platili ešte viac ako platíme za hypotéku a náklady na prevádzku bytu dokopy. To je aj z dôvodu, že sme kúpili byt za nižšiu sumu ako by sme ho kúpili v Bratislave. A platiť o tretinu menej pri práci, v ktorej zárobok kolíše ako trh z kryptomenami je celkom oslobodzujúce a menej stresujúce. Hlavne v takom období ako je toto počas, ktorého som mal toľko času, že som začal opäť písať blog.

Aký?

Trojizbový.

Náš byt je pomerne malý. Má iba 56 metrov štvorcových. Ale je ako TARDIS – it’s bigger from inside. Naozaj, zatiaľ každý kto u nás bol na návšteve skonštatoval, že tam nič nechýba. Vďačí to rozumnej dispozícii a nedostatku zbytočností. A to máme napríklad v obývačke aj dva plnohodnotné pracovné stolíky, skrinky, gauč, kopec dekoračných váz, prútené kreslo, taburetku a stále tam máme dosť priestoru aj na breakdance. Dokonca aj spálňa je taká veľká, že sme tam museli dať ďalšie prútené kreslo, na ktoré len prehadzujeme oblečenie, keď ideme spať, aby tam nebolo príliš prázdno. Ale aby som bol matematicky korektný, tak kuchyňa a tretia izba sú také pomenšie, ale stále by schovali niektoré kuchyne a tretie izby v bratislavských novostavbách.

Ale čo nás na našom byte najviac zaujalo je, že máme drevené parkety. Keď dlho pracujem za počítačom, nie je lepší pocit ako ľahnúť si priamo na drevo a trochu si natiahnuť telo. Vždy to bol náš sen mať byt s drevenými parketami a vysokými stropmi. Žiaľ tie stropy ešte chvíľu budeme musieť oželieť.

Všetko?

Asi áno.

Už zostáva len sľúbených zopár fotiek v galérii.

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil.

Ak by Vás zaujímalo odkiaľ máme niektoré z doplnkov v byte alebo Vás zaujíma čokoľvek iné napíšte dole do komentárov a veľmi radi Vám odpíšeme prípadne poradíme.

A ak Vás náš blog zaujal môžete sa prihlásiť na odber Newsletteru – Najnovších článkov, aby Vám neušiel žiaden nový článok alebo môžete sledovať môj osobný profil na facebookumôj instagram alebo sa pridajte do mojej facebookovej skupiny pre fotografov, ktorá by mala fungovať aj ako diskusné fórum.

Teším sa na naše stretnutia!

Rovnako budem mega rád za akýkoľvek feedback ohľadom tohto článku. Tak neváhajte využiť časť ‘Pridaj Komentár’ úplne dole pod článkom a podeľte sa o Váš názor, postrehy a vlastné skúsenosti. Tak sa všetci budeme môcť posunúť v našej práci ďalej. Vopred ďakujem. 

pic-1

pár slov

o nás:

Ahojte! Sme Pavel a Lucia a bývame v Trnave, kde sme sa nedávno nasťahovali do nášho síce malého, ale nášho príbytku. Obaja pracujeme z domu, a preto je pre nás o to dôležitejšie, aby sme sa tu cítili dobre. Každý deň si pripravujeme spoločné raňajky a vymýšľame čo nové a zaujímavé si pripravíme tentokrát na obed. Radi ale občas vybehneme aj von za kultúrou, do zaujímavých podnikov alebo na nejaký výlet, či prechádzku. O tomto ale aj všetkom inom čo sa nám prihodilo nájdete tu na našom blogu.

Archív

Kategórie

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

PODOBNÉ

články:

PODOBNÉ

články:

Pridaj komentár