Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nahliadnite do interiéru jednej z mojich najobľúbenejších, a dovolím si tvrdiť aj najfotogenickejších, kaviarní v Bratislave. Do Berlinky na Námestí Ľudovíta Štúra.
Nahliadnite do interiéru jednej z mojich najobľúbenejších,
a dovolím si tvrdiť aj najfotogenickejších, kaviarní v Bratislave.
Do Berlinky na Námestí Ľudovíta Štúra.

Berlinka.

Berlinka je miesto s krásnymi interiérmi, množstvom zelene, s príjemným personálom a výbornou kuchyňou. V prvom momente Vás zaujme pomerne tmavý interiér, ktorý je ale nádherne presvetlený veľkými oblúkovými oknami. Pocit majestátnosti priestoru pridávajú aj vysoké stropy s miernymi klenbami a rad mohutných kamenných stĺpov približne uprostred priestoru.

 

Sedenie je tvorené kombináciou thonetovských stoličiek a pohodlných čalúnených kresiel s vysokými operadlami ideálnymi na relaxovanie pri šálke kávy alebo čaju. Na sedenie sa dá ale využiť aj priestor na parapetoch vo výklenkoch okien s množstvom mäkkých vankúšov. Na stĺpoch medzi oknami sú zavesené veľké zrkadlá v hrubých zlatých rámoch a dodávajú celému interiéru iskru a šmrnc, ktorý sa slovami len ťažko opisuje. Na stolíkoch pod zrkadlami oživuje priestor ešte väčšmi množstvo zelených rastlín.

Osobitnou kapitolou v pozitívnom zmysle slova je gastronómia, na ktorej si v Berlinke dávajú naozaj záležať. Svoju ponuku majú zostavenú síce z menšieho počtu jedál, ale vybrať si z nej vie každý, či už je mäsožravec alebo vegetarián, a sezónne ju obmieňajú. Jedlo pripravujú z poctivých surovín a na tanieri vyzerá vždy úchvatne. Presvedčiť sa môžete na fotkách môjho obedu počas fotenia ich priestorov v ďalšom samostatnom článku. A to nevedeli, že si odfotím aj samotné jedlo.

Fotenie v Berlinke.

V tejto kaviarni a zároveň bistre som bol už veľa krát a myslím, že vždy to bolo spojené s fotením. Či už to boli stretnutia za svadby alebo rôzne zaujímavé fotografické spolupráce vrátane fotenia skutočnej svadby. Tento priestor so svojimi zákutiami, vždy zaujímavou hrou svetla a vkusným zariadením je ideálnym miestom na fotografovanie akéhokoľvek projektu.

Fotenie priestorov pekných podnikov, ale aj štýlových kancelárií ma veľmi baví a v poslednej dobe sa na túto fotografickú činnosť zameriavam stále viac, preto ma veľmi potešilo, že som mohol nafotiť aj interiér mojej obľúbenej Berlinky. Pri fotení interiérov a budov sa zameriavam na zachytenie atmosféry a detailov vystihujúcich dané miesto, na dynamiku priestoru a spojenie svetla a hmoty, ktoré sa v ňom nachádzajú. V tento deň boli svetelné podmienky excelentné a spravil som teda hromadu záberov. Pár z nich nájdete v galérii nižšie.

Ak by ste chceli podobné zábery aj z Vašej kaviarne, reštaurácie, či iného podniku, určite sa mi ozvite na pavel@kudivaniphotography.com. Budem sa veľmi tešiť na spoluprácu.

 

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

pic-1

pár slov

o nás:

AHOJTE! SME PAVEL A LUCIA A BÝVAME V TRNAVE, KDE SME SA NEDÁVNO NASŤAHOVALI DO NÁŠHO SÍCE MALÉHO, ALE NÁŠHO PRÍBYTKU. OBAJA PRACUJEME Z DOMU, A PRETO JE PRE NÁS O TO DÔLEŽITEJŠIE, ABY SME SA TU CÍTILI DOBRE. KAŽDÝ DEŇ SI PRIPRAVUJEME SPOLOČNÉ RAŇAJKY A VYMÝŠĽAME ČO NOVÉ A ZAUJÍMAVÉ SI PRIPRAVÍME TENTOKRÁT NA OBED. RADI ALE OBČAS VYBEHNEME AJ VON ZA KULTÚROU, DO ZAUJÍMAVÝCH PODNIKOV ALEBO NA NEJAKÝ VÝLET, ČI PRECHÁDZKU. O TOMTO ALE AJ VŠETKOM INOM ČO SA NÁM PRIHODILO NÁJDETE TU NA NAŠOM BLOGU.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Leave a Reply