Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Vitajte pri druhom labužníckom článku z mojej novej nepravidelnej série "Mňam" mapujúcej naše kulinárske zážitky, či už z reštaurácií alebo priamo poctivo uvarené u nás v kuchyni. Tentokrát budú fotky skvelého jedla doplnené aj o kúsok architektúry.
Vitajte pri druhom labužníckom článku z mojej
novej nepravidelnej série "Mňam" mapujúcej naše kulinárske
zážitky, či už z reštaurácií alebo priamo poctivo uvarené u nás v kuchyni.
Tentokrát budú ale fotky skvelého jedla doplnené aj
o kúsok architektúry.

Cafe Fara.

Po miniburgrovom obede v mojej obľúbenej Berlinke som, tentokrát aj s Luckou, zavítal do reštaurácie Cafe Fara v obci Klentnice na Morave. Boli sme na malom výlete do krásneho mesta Mikulov a keďže sme počuli samé chvály na Cafe Faru, rozhodli sme sa ísť po prechádzke mestom osviežiť a najesť práve sem. O výlete do Mikulova si môžete prečítať v samostatnom článku, ktorý som tiež práve publikoval, ale predtým si ešte pozrite ako to vyzerá v tejto najlepšej fare, teda reštaurácii, teda penzióne, teda vinárni v chotári. Áno, pod značkou Cafe Fara nájdete toto všetko a ešte oveľa viac!

O Cafe Fara už toho bolo napísaného veľmi veľa. Doslova. Na webe majú dokonca sekciu, kde všade bola o tomto mieste zmienka a nájdete tam články a reportáže z celého sveta. A je to naozaj výnimočné miesto nielen svojou architektúrou, atmosférou a kuchyňou, ale aj s naozaj výnimočnými službami a príjemným personálom. Viac ako slová Vám ale verím povedia fotografie, ktoré nájdete nižšie a pár aj vyššie.

Čo sme si dali?

Polievku z medvedieho cesnaku, ktorú tu podávajú v klasickom malom hrnci. Hlavný chod pre mňa predstavoval bielu špargľu s penou z vlašského rizlingu a pečenými zemiakmi a Lucka išla na istotu v podobe bravčovej panenky s hráškom a mladými šampiňónmi. Dotlačili sme to ešte koláčikom z červenej repy, ktorý bol tiež vynikajúci. Keďže nám medzitým začalo vonku pršať dali sme si aj kávu, teda presnejšie Lucka si dala farskú špecialitu s príznačným názvom Cafe Fara podávanú v takom extra vysokom pohári a ja som vyskúšal luhované kakaové struky. Bolo to v skutku interesantné.

Záver.

Pohostiť sa v Cafe Fara môžme jednoducho len odporúčať, takže ak budete plánovať výlet do blízkeho Mikulova alebo Ledníc určite sa nebojte zahrnúť do Vášho programu aj návštevu tohto čarovného miesta. A ako som spomínal okrem jedla viete Faru využiť aj na ubytovanie a môžno aj bohoslužbu – ale to nemáme overené.

Na záver ešte pár fotiek po daždi, ktoré sa mi nepodarilo natlačiť do samotného jadra článku a pár info pre fotografické duše.

PS: Ak by niekoho zaujímalo technické pozadie fotografií, tak boli odfotené na zrkadlovku Nikon D750. Na väčšinu záberov bol použitý širokouhlý objektív Sigma 12-24 mm f4.5-5.6 II a Sigma 35 mm f1.4 Art. Fotky boli odfotené do RAW formátu a následne upravené v programe Lightroom. Na fotografiách je aplikovaný preset (filter) mojej vlastnej výroby. V prípade akýchkoľvek fotografických otázok ma neváhajte kontaktovať v komentároch priamo pod článkom alebo správou na sociálnych sieťach.

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

pic-1

pár slov

o nás:

AHOJTE! SME PAVEL A LUCIA A BÝVAME V TRNAVE, KDE SME SA NEDÁVNO NASŤAHOVALI DO NÁŠHO SÍCE MALÉHO, ALE NÁŠHO PRÍBYTKU. OBAJA PRACUJEME Z DOMU, A PRETO JE PRE NÁS O TO DÔLEŽITEJŠIE, ABY SME SA TU CÍTILI DOBRE. KAŽDÝ DEŇ SI PRIPRAVUJEME SPOLOČNÉ RAŇAJKY A VYMÝŠĽAME ČO NOVÉ A ZAUJÍMAVÉ SI PRIPRAVÍME TENTOKRÁT NA OBED. RADI ALE OBČAS VYBEHNEME AJ VON ZA KULTÚROU, DO ZAUJÍMAVÝCH PODNIKOV ALEBO NA NEJAKÝ VÝLET, ČI PRECHÁDZKU. O TOMTO ALE AJ VŠETKOM INOM ČO SA NÁM PRIHODILO NÁJDETE TU NA NAŠOM BLOGU.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Leave a Reply