Toto je krátky report z našej nedávnej návštevy čarovného českého mestečka Mikulov na Morave.
Toto je krátky report z našej nedávnej
návštevy čarovného českého mestečka
Mikulov na Morave.

O výlete.

Nebudem toho dnes veľa písať a už vôbec nie o histórii a zaujímavostiach, lebo to nie je to čo na našich výletoch vyhľadávame, radšej máme zaujímavú architektúru, dychberúce scenérie, výborné jedlo a obyčajné relaxovanie na lavičkách v parkoch a na hradoch. Tak to bolo aj počas tohto výletu, kde sme komentovanú prehliadku zámockých pivníc s “vraj” spektakulárne obrovským sudom vymenili za polemizovanie o cestovaní vesmírom na našej planéte Zem.

Aj napriek tomu, že Mikulov je skôr historického charakteru nájdete tu aj modernú architektúru. Konkrétne sa jedná o budovu Galerie Zavodny, ktorá ponúka okrem umenia aj posedenie pri káve a koláčiku. My sme si vybrali to druhé. Odtiaľ sme sa vybrali na zámok, ktorý sa týči nad mestom a je ho prakticky vidieť skoro z každého miesta, teda pokiaľ nestojíte za stromom alebo domom. Prechádzali sme aj okolo reštaurácie, v ktorej robí šéfkuchára Marcel Ihnačák (a asi je aj majiteľom), ale tento kulinársky zážitok sme vynechali, lebo sme mali na pláne ísť sa najesť na iné špeciálne miesto, o ktorom sa dočítate ďalej.

Cestou bolo všetko krásne upravené, naokolo kvitli levandule a pivonky. Chvíľu sme sa poprechádzali po zákutiach a nádvoriach zámku, kde nás asi najviac zaujalo ako sú masívne stĺpy a steny zasadené do skalného masívu. Zámok akoby z nich rástol. Okrem toho je zo severovýchodného nádvoria/parku teatrálny výhľad na mesto, na vežu kostola, ktorá sa zdá byť ako na dosah ruky a na zámocký park. Ten bol našou ďalšou zastávkou a druhým spotom na lavičkový relax a diskusiu o smerovaní ľudstva naprieč univerzom.

Objavili sme aj zaujímavé tehlové steny. Jedna bola regulárna stena s bežným rastrom tehál obrastená brečtanom vytvárajúcim v zelenom obrazci medzeru, v ktorej som si z bližšie neurčených príčin vyžiadal od Lucky fotografiu. Na druhej stene sa ich uloženie vymykalo akýmkoľvek štandardom. Tehly boli uložené šikmo, do vlnitého tvaru. Aj pri tomto fenomenálnom fenoméne som si vyžiadal fotografiu. Po zhotovení fotografie sme zistili, že táto tehlová skulptúra bola ohraničujúcim prvkom priestoru na smetné koše. Poetické.

Prešli sme až do zámockého parku a odtiaľ do centrálnej časti mesta. Ešte sme trochu pochodili po uličkách, kúpili pohľadnice a zamierili k autu. Náš výlet ale ešte neskončil. Zamierili sme do neďalekej obce Kletnice, v ktorej sa nachádza výborná reštaurácia Café Fara. Čo sme si tam dali dobré pod zub a ako to tam vyzerá si môžete prečítať v samostatnom článku z mojej série kulinárskych zážitkov.

PS: Ak by niekoho zaujímalo technické pozadie fotografií, tak boli odfotené na zrkadlovku Nikon D750. Na väčšinu záberov bol použitý širokouhlý objektív Sigma 12-24 mm f4.5-5.6 II a Sigma 35 mm f1.4 Art. Fotky boli odfotené do RAW formátu a následne upravené v programe Lightroom. Na fotografiách je aplikovaný preset (filter) mojej vlastnej výroby. V prípade akýchkoľvek fotografických otázok ma neváhajte kontaktovať v komentároch priamo pod článkom alebo správou na sociálnych sieťach.

Nižšie už nájdete pár záberov z tohto nášho výletu pekne v galérii.
Príjemné pozeranie.

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

beach&delta-w-1111

pár slov

o mne:

Volám sa Pavel Kudiváni a už tri roky sa živím výhradne fotografovaním a tvorením krátkych videí. Nevýhradne sa týmto činnostiam venujem bezmála už desať rokov. Fotím predovšetkým svadby, portréty a architektúru a v mojej videotvorbe sa zameriavam na tvorbu krátkych štýlových eventových videí. Moje poznatky, skúsenosti a roky učenia sa som sa rozhodol posunúť ďalej, tak aby sa nadšenci ako ja mohli ľahko dostať k informáciám, ktoré ich posunú za ich cieľom.

Teším sa, že Vám tu môžem predstaviť môj blog pre fotografov, ale aj všetkých ostatných.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Pridaj komentár