Tento článok bude trochu z iného súdka. Každý rok robím pre môjho staršieho brata Františka krátke video na oslavu jeho narodenín. Tento rok je jubilejným piatym ročníkom čo sa tejto činnosti venujem, ale rozhodol som sa do tohto blogu odložiť aj predchádzajúce 4 videá, ako výstrahu pre budúce generácie.
Tento článok bude trochu z iného súdka.
Každý rok robím pre môjho staršieho brata Františka krátke video na oslavu
jeho narodenín. Tento rok je jubilejným piatym ročníkom čo sa tejto
činnosti venujem, ale rozhodol som sa do tohto blogu odložiť aj
predchádzajúce 4 videá, ako výstrahu pre budúce generácie.

História.

S týmto narodeninovým projektom som síce nezačal v ranných rokoch, ale dalo by sa to pomaly nazvať tradíciou. Je už trochu menej príležitostí a menej stretnutí, kde sa dá natočiť nejaký kvalitný materiál do zostrihu, ale našťastie brat je kapitola nevyčerpateľná a stačí jedno poobedie pri oberačke jabĺk a mám záznam na celovečerný film, tak ako to bolo v prípade posledného prírastku do tejto zbierky narodeninových videí.

Vol. 31

Toto je posledné video, ktoré do zbierky pribudlo. Odohráva sa v Plavých Vozokanoch počas jedného z príjemných jesenných dní, ktoré sme spoločne s mojou rodinou strávili oberaním ultra bio jabĺk v našom sade. Okrem poctivej práce, počas ktorej sme obrali vyše 15 bední šťavnatých jabĺk sme s bratom zaspomínali aj na časy minulé, keď sme do “pracovného tábora”, ako sme toto miesto radi nazývali, chodili oveľa častejšie. A tak namiesto odnesenia hnilých jabĺk na hnojisko sme ich hádzali do stromov v lese. Aspoň sme ich už nehádzali po sebe ako v našich najlepších rokoch. Viac, vrátane požierania listov a sebafackovania, uvidíte v samotnom videu. Príjemné pozeranie.

Vol. 30

Jubilejný vek 30 rokov Františkových som sa rozhodol poňať ako určitý prierez jeho životom. Väčšinu materiálu som musel použiť vo forme fotografií, keďže v jeho ranných rokoch ešte videokamery neboli dostupné. Vo videu uvidíte jeho predškolské účesy, temné časy základnej školy na prelome tisícročí, či bezgravitačné obdobie strednej školy až po jeho dosiaľ najväčšie životné kroky a úspechy.

Vol. 29

Zábery použité v tomto videu vznikli hlavne pri dvoch príležitostiach. Prvou bolo fotenie svadobných portrétov Fera a Vierky pár dní po ich svadbe a druhou bol náš rodinný výlet v Západných Tatrách. Opäť nechýbajú povestné žartovné momenty v podaní oslávenca.

Vol. 28

Aj pri tomto videu boli lokalitou pre natáčanie práve Plavé Vozokany. Tentokrát ale v skorom letnom období, resp. v neskorom jarnom. Video je z časti v štýle grotesky, nielen kvôli hereckému výkonu hlavného interpreta.

Vol. 27

A toto je úplne prvé video zo série Happy narodeninových videí. Vyskladal som ho predovšetkým z výrazne archívnych záberov o čom svedčí aj kvalita obrazu. Neraz sa jedná o SD kvalitu a dynamický rozsah eurokalkulačky. Každopádne obsah je dôležitejší ako forma, a tak tu nájdete priam až galerijné kúsky z histórie mladých chlapcov z rodu Kudiváni a ich trávenia prázdninových dní v Dudinciach, či Plavých Vozokanoch. Od snowdekovania cez zasnežené kukuričné polia až po nie príliš úspešné pokusy o electric boogie.

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

beach&delta-w-1111

pár slov

o mne:

Volám sa Pavel Kudiváni a už tri roky sa živím výhradne fotografovaním a tvorením krátkych videí. Nevýhradne sa týmto činnostiam venujem bezmála už desať rokov. Fotím predovšetkým svadby, portréty a architektúru a v mojej videotvorbe sa zameriavam na tvorbu krátkych štýlových eventových videí. Moje poznatky, skúsenosti a roky učenia sa som sa rozhodol posunúť ďalej, tak aby sa nadšenci ako ja mohli ľahko dostať k informáciám, ktoré ich posunú za ich cieľom.

Teším sa, že Vám tu môžem predstaviť môj blog pre fotografov, ale aj všetkých ostatných.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Pridaj komentár