Nahliadnite do interiéru jednej z mojich najobľúbenejších, a dovolím si tvrdiť aj najfotogenickejších, kaviarní v Bratislave. Do Berlinky na Námestí Ľudovíta Štúra.
Nahliadnite do interiéru jednej z mojich najobľúbenejších,
a dovolím si tvrdiť aj najfotogenickejších, kaviarní v Bratislave.
Do Berlinky na Námestí Ľudovíta Štúra.

Berlinka.

Berlinka je miesto s krásnymi interiérmi, množstvom zelene, s príjemným personálom a výbornou kuchyňou. V prvom momente Vás zaujme pomerne tmavý interiér, ktorý je ale nádherne presvetlený veľkými oblúkovými oknami. Pocit majestátnosti priestoru pridávajú aj vysoké stropy s miernymi klenbami a rad mohutných kamenných stĺpov približne uprostred priestoru.

 

Sedenie je tvorené kombináciou thonetovských stoličiek a pohodlných čalúnených kresiel s vysokými operadlami ideálnymi na relaxovanie pri šálke kávy alebo čaju. Na sedenie sa dá ale využiť aj priestor na parapetoch vo výklenkoch okien s množstvom mäkkých vankúšov. Na stĺpoch medzi oknami sú zavesené veľké zrkadlá v hrubých zlatých rámoch a dodávajú celému interiéru iskru a šmrnc, ktorý sa slovami len ťažko opisuje. Na stolíkoch pod zrkadlami oživuje priestor ešte väčšmi množstvo zelených rastlín.

Osobitnou kapitolou v pozitívnom zmysle slova je gastronómia, na ktorej si v Berlinke dávajú naozaj záležať. Svoju ponuku majú zostavenú síce z menšieho počtu jedál, ale vybrať si z nej vie každý, či už je mäsožravec alebo vegetarián, a sezónne ju obmieňajú. Jedlo pripravujú z poctivých surovín a na tanieri vyzerá vždy úchvatne. Presvedčiť sa môžete na fotkách môjho obedu počas fotenia ich priestorov v ďalšom samostatnom článku. A to nevedeli, že si odfotím aj samotné jedlo.

Fotenie v Berlinke.

V tejto kaviarni a zároveň bistre som bol už veľa krát a myslím, že vždy to bolo spojené s fotením. Či už to boli stretnutia za svadby alebo rôzne zaujímavé fotografické spolupráce vrátane fotenia skutočnej svadby. Tento priestor so svojimi zákutiami, vždy zaujímavou hrou svetla a vkusným zariadením je ideálnym miestom na fotografovanie akéhokoľvek projektu.

Fotenie priestorov pekných podnikov, ale aj štýlových kancelárií ma veľmi baví a v poslednej dobe sa na túto fotografickú činnosť zameriavam stále viac, preto ma veľmi potešilo, že som mohol nafotiť aj interiér mojej obľúbenej Berlinky. Pri fotení interiérov a budov sa zameriavam na zachytenie atmosféry a detailov vystihujúcich dané miesto, na dynamiku priestoru a spojenie svetla a hmoty, ktoré sa v ňom nachádzajú. V tento deň boli svetelné podmienky excelentné a spravil som teda hromadu záberov. Pár z nich nájdete v galérii nižšie.

Ak by ste chceli podobné zábery aj z Vašej kaviarne, reštaurácie, či iného podniku, určite sa mi ozvite na pavel@kudivaniphotography.com. Budem sa veľmi tešiť na spoluprácu.

 

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

pic-1

pár slov

o nás:

AHOJTE! SME PAVEL A LUCIA A BÝVAME V TRNAVE, KDE SME SA NEDÁVNO NASŤAHOVALI DO NÁŠHO SÍCE MALÉHO, ALE NÁŠHO PRÍBYTKU. OBAJA PRACUJEME Z DOMU, A PRETO JE PRE NÁS O TO DÔLEŽITEJŠIE, ABY SME SA TU CÍTILI DOBRE. KAŽDÝ DEŇ SI PRIPRAVUJEME SPOLOČNÉ RAŇAJKY A VYMÝŠĽAME ČO NOVÉ A ZAUJÍMAVÉ SI PRIPRAVÍME TENTOKRÁT NA OBED. RADI ALE OBČAS VYBEHNEME AJ VON ZA KULTÚROU, DO ZAUJÍMAVÝCH PODNIKOV ALEBO NA NEJAKÝ VÝLET, ČI PRECHÁDZKU. O TOMTO ALE AJ VŠETKOM INOM ČO SA NÁM PRIHODILO NÁJDETE TU NA NAŠOM BLOGU.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Pridaj komentár