Vitajte pri druhom labužníckom článku z mojej novej nepravidelnej série "Mňam" mapujúcej naše kulinárske zážitky, či už z reštaurácií alebo priamo poctivo uvarené u nás v kuchyni. Tentokrát budú fotky skvelého jedla doplnené aj o kúsok architektúry.
Vitajte pri druhom labužníckom článku z mojej
novej nepravidelnej série "Mňam" mapujúcej naše kulinárske
zážitky, či už z reštaurácií alebo priamo poctivo uvarené u nás v kuchyni.
Tentokrát budú ale fotky skvelého jedla doplnené aj
o kúsok architektúry.

Cafe Fara.

Po miniburgrovom obede v mojej obľúbenej Berlinke som, tentokrát aj s Luckou, zavítal do reštaurácie Cafe Fara v obci Klentnice na Morave. Boli sme na malom výlete do krásneho mesta Mikulov a keďže sme počuli samé chvály na Cafe Faru, rozhodli sme sa ísť po prechádzke mestom osviežiť a najesť práve sem. O výlete do Mikulova si môžete prečítať v samostatnom článku, ktorý som tiež práve publikoval, ale predtým si ešte pozrite ako to vyzerá v tejto najlepšej fare, teda reštaurácii, teda penzióne, teda vinárni v chotári. Áno, pod značkou Cafe Fara nájdete toto všetko a ešte oveľa viac!

O Cafe Fara už toho bolo napísaného veľmi veľa. Doslova. Na webe majú dokonca sekciu, kde všade bola o tomto mieste zmienka a nájdete tam články a reportáže z celého sveta. A je to naozaj výnimočné miesto nielen svojou architektúrou, atmosférou a kuchyňou, ale aj s naozaj výnimočnými službami a príjemným personálom. Viac ako slová Vám ale verím povedia fotografie, ktoré nájdete nižšie a pár aj vyššie.

Čo sme si dali?

Polievku z medvedieho cesnaku, ktorú tu podávajú v klasickom malom hrnci. Hlavný chod pre mňa predstavoval bielu špargľu s penou z vlašského rizlingu a pečenými zemiakmi a Lucka išla na istotu v podobe bravčovej panenky s hráškom a mladými šampiňónmi. Dotlačili sme to ešte koláčikom z červenej repy, ktorý bol tiež vynikajúci. Keďže nám medzitým začalo vonku pršať dali sme si aj kávu, teda presnejšie Lucka si dala farskú špecialitu s príznačným názvom Cafe Fara podávanú v takom extra vysokom pohári a ja som vyskúšal luhované kakaové struky. Bolo to v skutku interesantné.

Záver.

Pohostiť sa v Cafe Fara môžme jednoducho len odporúčať, takže ak budete plánovať výlet do blízkeho Mikulova alebo Ledníc určite sa nebojte zahrnúť do Vášho programu aj návštevu tohto čarovného miesta. A ako som spomínal okrem jedla viete Faru využiť aj na ubytovanie a môžno aj bohoslužbu – ale to nemáme overené.

Na záver ešte pár fotiek po daždi, ktoré sa mi nepodarilo natlačiť do samotného jadra článku a pár info pre fotografické duše.

PS: Ak by niekoho zaujímalo technické pozadie fotografií, tak boli odfotené na zrkadlovku Nikon D750. Na väčšinu záberov bol použitý širokouhlý objektív Sigma 12-24 mm f4.5-5.6 II a Sigma 35 mm f1.4 Art. Fotky boli odfotené do RAW formátu a následne upravené v programe Lightroom. Na fotografiách je aplikovaný preset (filter) mojej vlastnej výroby. V prípade akýchkoľvek fotografických otázok ma neváhajte kontaktovať v komentároch priamo pod článkom alebo správou na sociálnych sieťach.

Ďakujem Vám za pozornosť. Verím, že sa Vám dnešný článok páčil, a že sa pri mojom blogu zastavíte aj nabudúce.

pic-1

pár slov

o nás:

AHOJTE! SME PAVEL A LUCIA A BÝVAME V TRNAVE, KDE SME SA NEDÁVNO NASŤAHOVALI DO NÁŠHO SÍCE MALÉHO, ALE NÁŠHO PRÍBYTKU. OBAJA PRACUJEME Z DOMU, A PRETO JE PRE NÁS O TO DÔLEŽITEJŠIE, ABY SME SA TU CÍTILI DOBRE. KAŽDÝ DEŇ SI PRIPRAVUJEME SPOLOČNÉ RAŇAJKY A VYMÝŠĽAME ČO NOVÉ A ZAUJÍMAVÉ SI PRIPRAVÍME TENTOKRÁT NA OBED. RADI ALE OBČAS VYBEHNEME AJ VON ZA KULTÚROU, DO ZAUJÍMAVÝCH PODNIKOV ALEBO NA NEJAKÝ VÝLET, ČI PRECHÁDZKU. O TOMTO ALE AJ VŠETKOM INOM ČO SA NÁM PRIHODILO NÁJDETE TU NA NAŠOM BLOGU.

ďalšie

články:

ďalšie

články:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

PRE VIAC INFO A NOVINKY SLEDUJTE

môj instagram:

ALEBO SI DAJTE ODOBERAŤ

najnovšie články:

prihláste sa na odber najnovších článkov o fotografii, postprocese a všetkom inom. Zadajte svoje krstné meno a email a raz za čas Vám pošlem inšpiratívny článok.

* neviem ako Vy, ale ja nemám rád spam a preto ho nebudem posielať ani Vám
** a v prípade, že Vás moje články začnú nudiť, možete kedykoľvek svoj odber zrušiť
*** bude mi síce smutno, ale budem rešpektovať Vaše rozhodnutie

Pridaj komentár